0(216) 411 51 75

Çocuk Kliniğimiz

Ortonorm Çocuk Diş Kliniğimiz’de, doğumdan ergenlik çağına kadar çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesi amacıyla çocukların ağız ve diş sağlığı ile ilgilenilmektedir.

Çocuk diş hekimliğine aynı zamanda koruyucu diş hekimliği adı verilmektedir. Burada asıl amaç ortaya çıkmış problemleri tedavi etmekten çok bu sorunların oluşmasını engelleyecek önlemleri almaktır. Bu kapsamda hem süt hem de daimi dişlerin, topikal flor uygulaması ve fissür örtücüler ile çürükten korunması, oluşan çürüklerin tedavisinin yapılması, parmak emme, dudak emme, yanlış yutkunma gibi kötü alışkanlıkların teşhis ve tedavisi yer almaktadır.

Çocuklar, diş hekimine ilk diş sürmesinden sonra kontrol amaçlı düzenli aralıklarla götürülmelidir. Çocukların ilk diş hekimi deneyimi hayat boyu unutmadıkları ve belki de diş hekimleri hakkındaki görüş ve düşüncelerinin şekillendiği önemli bir dönemdir. Pedodontistimiz için önemli olan çocuğunuzun güvende ve mutlu hissettiği bir ortamda başarılı bir tedavi gerçekleştirmektir.

Kliniğimizde çocukların hoşça vakit geçirebileceği, oyunlar oynayabileceği, diş korkularını yenebileceği ve tedavi sonrası küçük sürpriz hediyeler kazanabileceği eğlenceli bir ortam sunulmaktadır.